Paasloo-Oldemarkt ‘op de kaart gezet’

Oldemarkt - Wethouder Bram Harmsma onthulde vrijdag het nieuwe recreatiebord van VisitOldemarkt bij Toerist InfoPoint Hof van Holland in Oldemarkt. Ondanks de felle buien werd er een klein feestje gevierd bij het toeristisch centrum van Oldemarkt.

‘Het nieuwe bord word top circa 40 verblijfs- en horeca locaties in het gebied geplaatst’, aldus aldus Yvo Booisma (Secretaris Plaatselijk Belang Oldemarkt). ‘Het is een variant van de eerder gepresenteerde Recreatiekaart. Op de belangrijke plaatsen waar toeristen samenkomen en recreëren worden de borden de komende weken geplaatst. Zo gaan we nog tijdens het hoogseizoen voor meer spreiding van toerisme in het gebied.’

Impuls

‘Als gemeente waarderen wij de recreatiekaart enorm’, zei Harmsma. ‘Dit initiatief zet de bestemming Oldemarkt-Paasloo letterlijk op de kaart. Ook kan de kaart helpen toeristen te verleiden zich te spreiden in onze gemeente. De kaart geeft een impuls aan de samenwerking tussen de bedrijven en andere partijen in dit deel van onze gemeente. Ondernemers die de samenwerking opzoeken zorgen er vaak voor dat de taart voor alle deelnemers groter wordt.’

Samenwerkingscollectief

VisitOldemarkt.com is het samenwerkingscollectief tussen cira 40 ondernemers uit Paasloo en Oldemarkt. Plaatselijke Belang Oldemarkt heeft in samenwerking met Stichting Weerribben-Wieden en gemeente Steenwijkerland een inpuls gegeven aan het samenwerkingscollectief met als doel het toerisme in de kop van Overijssel beter te spreiden om de druk van Gieterse ketel te halen.