VMBO Vakcollege RSG is druk met goede doelen

Steenwijk - Bij het VMBO Vakcollege van RSG Tromp Meesters zijn ze al druk aan het werk voor de jaarlijkse ‘Serious Request’ dichtbij huis, die de naam ‘RSG: Oog voor Zorg’ heeft meegekregen.

‘Dit jaar houden we tal van acties om geld in te zamelen voor de ziekte Multiple Sclerose, verpleeg- en verzorgingshuis De Menning in Wilhelminaoord en Nijenstede in Steenwijk’, vertelt docent Klaas Molenkamp.

‘We kiezen altijd één goed doel in de kern van Steenwijk, omdat daar onze school staat’, zo vervolgt Molenkamp die de projectleider van ‘RSG: Oog voor Zorg’ is. ‘De werkgroep bestaat verder uit Karin Kist en Gerben Nijsingh.’ Dit jaar zijn er meer helpende handen en kan de recordopbrengst van vorig jaar, 5.250 euro, mogelijk nog wat naar boven worden bij gepoetst. ‘Naast de onderbouw, klassen 1 en 2, doen dit jaar ook de derde en vierdeklassers mee.’

Elk jaar meer

In het eerste jaar toen nog werd aangehaakt bij de landelijke Serious Request was de RSG opbrengst goed voor tweeduizend euro. Daarna werd het elk jaar meer. ‘Via vier mille en 5.250 euro vorig jaar is ons streefbedrag voor deze vierde keer zes mille.’ Er zijn jaarlijks drie goede doelen. ‘Die kregen dus vorig jaar alle drie 1750 euro en als het aan ons ligt wordt dat dit jaar elk twee mille.’ Multiple Sclerose, oftewel spierziekte, is voor veel mensen dichtbij huis. ‘Dat is voor sommige leerlingen ook het geval. Die hebben mensen in hun omgeving die MS hebben. Zelf heb ik er ook mee te maken, want onze oudste zoon Freek heeft het ook.’ Nijenstede en De Menning zijn dit jaar ook uitgekozen. ‘We willen na verloop van tijd graag zien wat ze met het geld gedaan hebben. Ze mogen ermee doen op het gebied van zorg wat ze willen, maar het is niet de bedoeling dat het geld in de pot van de directie terecht komt.’ Molenkamp noemt het grote Serious Request een beetje een ver van mijn bed show. ‘Uiteraard is over de landsgrenzen de nood hoog, maar mensen om ons heen zijn ook belangrijk. Die worden vaak onbewust vergeten. Oog voor zorg is ook een bloemetje voor je eenzame buurvrouw.’ Op het Vakcollege wordt lesgegeven in Techniek en Vakmanschap en Mens en Dienstverlening. ‘Wij proberen onze leerlingen bij te brengen dat het belangrijk is om iets voor een ander te kunnen betekenen. Iedereen heeft in zijn naaste omgeving wel een gehandicapte, chronische zieke, of bejaarde die hulp nodig heeft.’

Projectweek

Vertegenwoordigers van de zorginstellingen en het MS Fonds komen ook naar school, om uitleg te geven over het werk dat ze doen en het belang daarvan. ‘De projectweek is van 18 tot en met 22 december. Op vrijdag 22 december wordt de opbrengst bekendgemaakt.’ Ruim een maand voor de projectweek zijn de werkzaamheden al in volle gang. ‘Zo zijn de leerlingen van Mens en Dienstverlening al druk met het maken van zeepkettingen en die van Techniek en Vakmanschap maken fraaie houten Kerst gerelateerde producten, zoals rendieren, kerstmannen en boompjes.’ Maar er gebeurt veel meer. ‘Leerlingen leveren flessen in voor statiegeld. Er worden appelflappen en oliebollen gebakken en de sponsorloop in het Slingerbos is er ook weer. Leerling Gerben Bijkerk wist vorig jaar voor 300 euro aan sponsorgeld op te halen.’

Veiling

Donderdagavond 21 december is de jaarlijkse kerstmaaltijd en veiling voor het personeel. ‘Dan komt ook het personeel van de Lijsterbesstraat naar de Stationsstraat. De middenstand geeft altijd gul prijzen voor de veiling. Zelf ben ik veilingmeester, vorig jaar heeft het ruim 900 euro in het laatje gebracht.’ EP Beute zorgt voor prijzen voor de leerling en klas met de grootste opbrengst bij de sponsorloop. ‘Houthandel Jongeneel sponsort ons hout en Bert Pen de gereedschappen.’ Er wordt op zondag 26 november deelgenomen aan het Winter Boschfestijn in Frederiksoord. ‘Daar verkopen Gert Groen, familie Lafaille en ik allerlei zelfgemaakte producten, waarvan we een aantal met leerlingen ter plaatse produceren. Vorig jaar leverde dat ruim 400 euro op.’