Biljartvereniging Steenwijk houdt open dagen

Steenwijk - ‘Wat we hier naast het biljarten allemaal doen, dat gebeurt gezamenlijk. Je kunt denken aan bardiensten, schoonmaken, schrijven bij wedstrijden, en arbitrage. Elk lid heeft een taak’, vertelt Luc Ebink.

Hij mag zich voorzitter noemen van de Open Dagen Commissie van Biljartvereniging Steenwijk. Die open dagen zijn op zaterdag 13 en 20 oktober, van ’s morgens tien tot ’s middags twee uur.

Twee jaar geleden organiseerde de club voor het laatst open dagen. ‘Dat heeft ons destijds twaalf nieuwe leden opgeleverd. Niet verkeerd’, zegt Ebink. ‘Stoppen heeft hier bijna altijd te maken met overlijden. Het komt bijna niet voor dat iemand afhaakt bij de club omdat hij of zij er geen zin meer in heeft.’

Negentig zieltjes

De biljartvereniging telt nu krap aan zo’n negentig zieltjes. ‘Het gros van onze leden bestaat uit zestigplussers. Toch hebben we ook jonkies hoor, zeg maar veertigplussers. Daarbij ook acht vrouwen. Zo ongeveer de helft van onze leden speelt competitie op verschillende niveaus. De andere helft is recreatief bezig.’ Bijzonder is dat elke lid zelf een sleutel heeft van het biljartpaleis aan Parade 6 in Steenwijk. ‘Iedereen mag op elk gewenst moment biljarten. Je kunt het vergelijken met een sportschool, daar kun je ook terecht wanneer je dat het best uitkomt.’ Onderlinge competities zijn er ook. ‘Op maandagavond, woensdagmorgen, donderdagavond en vrijdagmorgen’, zo weet Luc. De biljarters willen graag op naar honderd leden. ‘We hebben dit gebouw voor tien jaar gehuurd van Omnia Wonen. We zitten hier nu ruim zeven jaar, en gaan er vanuit dat de huur stilzwijgend verlengd wordt. Over de huurprijs die we na deze tien jaar moeten betalen volgt nog een gesprek. Dan is wat meer leden niet verkeerd, want zo kun je de kosten over meer schouders verdelen.’ Trots zijn de biljarters dat de accommodatie voldoet aan de normen van NOC/NSF. ‘Dat heeft toenmalig wethouder Peter van der Terp goed geregeld. We zijn al diverse keren gastheer geweest van een NK, want dat mag in deze zaal ook.’ De club heeft twee grote biljarts voor driebanden groot en vier libre biljarts. ‘Ook is er een apart kamertje met een biljart waar les wordt gegeven. Met Jan Westerbeek en Erwin Oosterkamp hebben we zelf twee gediplomeerde trainers in huis.’

Open huis

Streven is een kleine ledengroei en daarvoor worden twee open dagen gehouden op 13 en 20 oktober. ‘Mensen mogen op deze zaterdagen tussen ’s morgens tien en ’s middags twee uur even binnen komen lopen. Een praatje en een drankje, een rondleiding door de accommodatie, en uiteraard mogen ze even biljarten.’ En mocht je dan denken dat biljarten is wel iets voor mij, dan heeft de biljartvereniging een leuke aanbieding. ‘Want dan mogen mensen drie lessen gratis volgen. En daarna hoeven ze pas de knoop door te hakken of ze al dan niet lid willen worden.’