‘Oog voor Zorg’ RSG Stationsstraat heeft vijf doelen

Steenwijk ‘Oog voor zorg’ bij RSG Tromp Meesters gaat weer op herhaling. ‘Voor het vierde jaar op rij gaan wij een goede doelen actie houden op de onderwijslocatie aan de Stationsstraat’, zeggen projectleider Klaas Molenkamp en afdelingsleider Dennie Vossebelt. De activiteiten krijgen hun beslag in de week van 17 tot en met 21 december. De week voor de kerstvakantie.

Het begon destijds allemaal met het landelijke Serious Request. ‘Die hebben ook prima doelen, maar het is zo leuk om te zien wat er echt met je geld gedaan wordt. Daarom hebben we vier jaar geleden gekozen voor doelen dichtbij huis, soms in combinatie met een landelijk doel. En dat is dit jaar niet anders.’

Vijf doelen

Het gaat deze keer om vijf doelen. ‘De Stichting Vledder Helpt probeert leeftijdgenoten van onze leerlingen in Oeganda meer zelfvertrouwen te geven. Dat gebeurt door ze inzicht te geven in hun eigen talenten. Ze leiden lokale trainers op, en begeleiden scholen om de kwaliteit van het onderwijs te versterken. Naast een geldbedrag willen we de stichting steunen met een koffer vol onderwijsmaterialen. Ook gaan we, ergens volgend jaar, met een aantal leerlingen en onderwijzend personeel naar Oeganda om de helpende hand te bieden.’

Aangepast vakantiehuis

Wolde Weelde prijkt dit jaar ook op de lijst. ‘Dat is een volledig aangepast vakantiehuis in Vledderveen, waar men ouders kan ontvangen met een zorgintensief kind. We denken aan het aanbieden van een product.’ Het bekende Ronald MC Donalds Kinderfonds is het derde doel, en ook de Maargies Hoeve in Kallenkote lift dit jaar mee. ‘We willen hen graag een mammoetskelter doneren.’ En soms moet je ook goed voor jezelf zijn. ‘Onze leerlingencommissie denkt regelmatig na over het wel en wee van de school. Een innovatief idee willen we steunen.’

Gedachte

De hoogte van de opbrengst is mooi, maar dat is in feite niet waar het echt om gaat. ‘We willen de jeugd vooral bij brengen dat het goed is om mensen een beetje te helpen die het lastig hebben.’ Het project sluit dus prima aan bij de kerstgedachte. Vorig jaar werd een opbrengst van zes mille aangetikt. Vossebelt durft dit jaar aan tienduizend euro te denken. En ook daar zit een gedachte achter. ‘In voorgaande jaren deed alleen de onderbouw van het VMBO Vakcollege mee, dan praat je over zo’n vijftig leerlingen. Nu doet de hele locatie Stationsstraat mee, dus ook het Praktijkonderwijs en Speciaal Voortgezet Onderwijs, en gaat het om 250 leerlingen.’ De werkgroep ‘Oog voor Zorg’ bestaat deze keer ook uit zes vakleerkrachten. ‘Marjet Wever, Floris Koezen, Marjolein Soer, Arnold Otten, Gerben Nijsingh en Klaas Molenkamp.’

Activiteiten

Er zijn tal van activiteiten die geld in het laatje moeten brengen. Daarvoor gaan de leerlingen de wijken in. ‘Verkoop van zelfgemaakte houten kerstfiguren, zoals steren, herten, kaarsenstandaards, maar ook eekhoorns bijvoorbeeld. Het hout krijgen we gesponsord door familie Jongeneel uit Steenwijk. Collega Gert Groen heeft hiervoor gezorgd. Ook verkopen we oliebollen en knieperties, bakken we kerstcake, verzamelen lege flessen voor het statiegeld, maken we zaklampen voor de verkoop en op school worden er tosti’s verkocht voor een euro per stuk tijdens pauzes aan de leerlingen. De eerste 55 euro is daarmee al binnen.’ Verder staan de leerlingen met spulletjes op kerstmarkten in Havelte en Wapserveen. ‘Leuk is ook dat Jacob Dolstra van InteraktContour de helpende hand biedt op school. ‘Hij helpt de leerlingen met solderen, zagen, en draad doorknippen.’

Sponsorrun

Maar er is nog meer. ‘Er ligt een plan voor een sponsorrun op de stormbaan in Havelte. Mocht het daar niet kunnen, dan is de survivalbaan in Havelte een alternatief. Is weer eens wat anders dan rondjes rennen door het Slingerbos.’ En op donderdagavond 20 december is het jaarlijkse kerstetentje voor personeel op school. ‘Dan is er ook een veiling waar tal van producten, beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand, onder de hamer gaan.’ En dat met Molenkamp als veilingmeester. ‘Vorig jaar was dat goed voor 900 euro.’