Ons Dorpshuis is vernielingen en inbraken zat en zorgt voor betere beveiliging

Wilhelminaoord - Ons Dorpshuis in Wilhelminaoord is voorzien van een goed alarmsysteem in combinatie met moderne HD-camera’s en een betere buitenverlichting. Het bestuur heeft hier na de zoveelste diefstal en vernieling besloten.

In de afgelopen maanden is er drie keer ingebroken in het dorpshuis. ‘Het is zo zonde, we hebben iedere keer erg veel schade, terwijl er zo weinig te halen is’, reageert penningmeester Peter Brouwer. ‘Het is enorm frustrerend om te zien dat we keer op keer zoveel kosten moeten maken voor het herstel, terwijl dit een dorpshuis is waar iedereen juist erg op de kosten let.’

Het bestuur heeft nu besloten om het spaargeld aan te spreken om zo het dorpshuis beter te beschermen. ’Het was even zoeken, want een van onze voorwaarden was dat het voor onze vele vrijwilligers en gebruikersgroepen een gebruiksvriendelijk systeem zou zijn. Dat is gelukt.’

Mooi gebaar gemengd koor Frederiksoord

Nu alles geïnstalleerd is, is het bestuur blij dat het zo is uitgepakt als gepland. ‘Het is mooi om te zien hoe onze gebruikers met ons meeleven’, vult Ramona, beheerder van het dorpshuis, aan. Een van de gebruikers van het dorpshuis is het gemengd koor Frederiksoord, maar de vereniging houdt aan het einde van dit jaar op te bestaan.

‘Ook zij werden verdrietig van de inbraken en hebben als vereniging besloten om het batig saldo bij opheffing te schenken aan Ons Dorpshuis. Een geweldig gebaar dat ook de betrokkenheid van onze gebruikersgroepen weergeeft. Zo vielen onze kosten opeens ruim 1000 euro lager uit, beter kunnen we het jaar 2019 natuurlijk niet beginnen.’