Leerlingen van RSG Tromp Meesters uit Steenwijk trappen zich in het zweet. Streefbedrag is vijfhonderd euro voor Spieren voor Spieren
Zweten in sportschool Avanty. „We zijn hier al een aantal weken aan het trainen”, zeggen Jelmer en Mats. Ze zijn van sportklas 2 van RSG Tromp Meesters. Vorig jaar kon het niet vanwege corona. „En ook nu zet corona een rem op de deelname en het sponsorbedrag voor Spieren voor Spieren”, zegt sportleerkracht Dick Krommenhoek. Hoe dan ook de stemming is prima.

Kilometers maken op de loopband of op de fiets voor het goede doel. Foto: Sieb van der Laan
„We noemen het een Cardio Challenge. Meestal doen er zo’n dertig leerlingen mee. Nu zitten we op een stuk of vijftien”, zo vervolgt Krommenhoek. Voor coronatijd werd doorgaans een bedrag van zo’n duizend euro aangetikt. „Nu gaan we voor de helft, vijfhonderd euro. De helft daarvan is al binnen.”