Politici gaan voor een nieuw museum in Steenwijk. Drie musea in Spijkervetstallen, maar waarschuwen wel voor financiële onzekerheden

Een meerderheid van de politieke fracties zijn voor de samenvoeging van drie bestaande musea (Stadsmuseum Steenwijk, Kermis- en Circusmuseum en Hildo Krop Museum) en die te verhuizen naar de Spijkervetstallen in de Kalverstraat. Met een nieuw entreegebouw aan de Gasthuisstraat (op de locatie van de afgebrande panden).

In het gapende gat in de Gasthuisstraat, nadat de afgebrande woningen zijn afgebroken, komt een entreegebouw, zo is het plan.

In het gapende gat in de Gasthuisstraat, nadat de afgebrande woningen zijn afgebroken, komt een entreegebouw, zo is het plan. Foto: Archief Wilbert Bijzitter

Er zijn twee nieuwe scenario’s die beide kansrijk, realistisch én financieel haalbaar zijn. Dat is het resultaat van het onderzoek dat het college van burgemeester en wethouders heeft laten uitvoeren voor een nieuw museum in Steenwijk.