Collega’s de Pergola zetten Stiena (70) in het zonnetje

Mevrouw Bruinenberg (70) werd in het zonnetje gezet. Foto: Wilbert Bijzitter
Een klein feestje bij de Pergola in Giethoorn vrijdag: schoonmaakster Stiena Bruinenberg werd vorige week woensdag 70 jaar. Deze trouwe werkneemster, die al sinds het moment dat Freddy en Miriam Slomp hotel-brasserie de Pergola overnamen (14 jaar geleden) bij hen werkt, werd verrast met taart en ballonnen.
„Ze werkte ook al bij de vorige eigenaren en was het enige personeelslid dat we hebben overgenomen”, vertelt Miriam. „Elk jaar zegt ze: ‘dit is mijn laatste jaar’, maar elk jaar knoopt ze er weer een jaar aan vast.”
Ze komt door weer en wind vanuit haar woonplaats Steenwijk op de fiets naar haar werk (geen elektrische!). „We willen haar graag in het zonnetje zetten, omdat ze enorm betrokken is bij ons allemaal, en een gouden hart heeft”, vertelt Miriam. „Wat opvalt is haar ouderwetse degelijkheid van schoonmaken. De rest van het teams is veel jonger, en die geeft ze graag tips. Alle hoekjes meenemen, en ook de binnenkant van de kastjes bijvoorbeeld!”