Winterstop voor schapen op dijken

Na de winterstop komen de schapen weer terug om de dijk te begrazen. Foto: WDODelta
Het vee dat op de dijken graast die onder het beheer van Waterschap Drents Overijsselse Delta vallen, mag op stal. Het beweidingsseizoen op de dijken is afgelopen.
Op papier is het stormseizoen begonnen en de dijken zijn van groot belang voor de veiligheid. Om te voorkomen dat de grasmat tijdens nat weer kapot wordt getrap mogen de grazers, voornamelijk schapen, tot het voorjaar niet meer op de dijken lopen.
In het stormseizoen is de kans op storm en hoogwater het grootst. Een stevige en dichte grasmat is dan belangrijk op de dijken. De wortels van het gras, planten en kruiden houden de grond stevig bij elkaar en vormt zo een beschermlaag op de dijk tijdens hoogwater. Volgend voorjaar mogen de schapen weer terug op de dijk.