Lokaal shoppen: voordeel online en via windowsale

Windowshoppen in de etalage van Bennen Modeschoenen.

Steenwijk - In verband met de lockdown is een groot aantal winkels in de Vestingstad al een hele tijd gesloten. Echter, achter de schermen staan de ondernemers klaar voor persoonlijk advies en thuis bezorgen, want er is meer mogelijk dan je denkt!

Veel winkels mogen momenteel fysiek gesloten zijn; achter de schermen zijn de ondernemers druk aan het werk om hun klanten van dienst te blijven zijn. Druk met het vullen van hun website, webshop, social media voor online shoppen en uiteraard zijn zij telefonisch en via e-mail persoonlijk bereikbaar voor advies, vragen en bestellingen. Immers, ook de ‘niet-essentiële’ winkels zijn onmisbaar: voor een nieuwe jas, schoenen, een cadeautje, een boek, een huishoudelijk artikel of iets leuks voor in huis. Online bestellen is dan nu noodzakelijk, maar dat kan het eigenlijk nog het beste bij de lokale ondernemer. Er zijn geen lange wachttijden, persoonlijk advies is mogelijk en je bestelling wordt gegarandeerd thuisbezorgd! Bovendien is passen en ruilen ook een stuk simpeler, dat kan gewoon in overleg, zonder dat er postpakketjes teruggestuurd hoeven te worden.

Ondanks dat de meeste kleding en lifestylewinkels gesloten zijn, is de uitverkoop al een tijdje aan de gang. Het blijft mogelijk om in de eigen regio kleding, schoenen, huisraad, accessoires aan te schaffen. Sommige ondernemers hebben de etalage van hun winkel ingericht voor ‘window-shopping’: tijdens een wandelingetje door het centrum in de etalages kijken naar de uitverkoopartikelen, en veruit de meeste ondernemers zijn online actief. Bennen Modeschoenen heeft een ‘windowsale’, met afgeprijsde schoenen in de etalage en daarnaast heeft Bennen een uitgebreide website bennen.nl waarop overzichtelijk per merk alle (afgeprijsde) schoenen te vinden zijn. Eén mailtje of belletje naar de winkel en de schoenen naar keuze worden vrijblijvend thuisbezorgd om te passen. En, op zoek naar een mooi cadeau? Een deel van de uitgebreide sieraden- en horlogecollectie van Juwelier Maas is te vinden in de webshop op haar website juweliermaas.nl en en ook geeft een van de sieradenleveranciers de mogelijkheid om de volledige collectie te kunnen bekijken. Daarnaast heeft Juwelier Maas steeds nieuwe aanbiedingen en speciale online veilingen van populaire sieradensets op de facebookpagina. Ook gaan de reparaties gewoon door, vertelt Nathalie Maas. Te repareren sieraden en horloges kunnen gehaald en gebracht worden. Horlogebandjes en batterijen vervangen doen we tijdens aangepaste openingstijden. Ik raad mensen aan om bestellingen via mail of whatsapp / messenger door te geven. De bestellingen worden gratis in Steenwijk thuis bezorgd.

Naast Juwelier Maas zijn bijna alle ondernemers actief op social media. Daan Peter Hullegie showt persoonlijk op de facebookpagina van Ten Oever Mannenmode waarom ‘kleren de man maken’ en Modehuis Ketel en Elja Mode laten hun uitgebreide collecties damesmode goed zien, compleet met leuke aanbiedingen. Roel Fashion en Forty49Nine zijn druk met de pastassen die thuis gebracht worden en op de pagina van Gezellig Bloemen & Lifestyle worden de nieuwste meubelen en accessoires geshowd. Daarnaast kun je daar je boeket uitzoeken. Zo is iedere ondernemer bezig zo goed mogelijk service te verlenen aan hun klanten. Alle ondernemers van Steenwijk Vestingstad zijn bereikbaar op onderstaande telefoonnummers en e-mailadressen. De complete lijst is ook te vinden op de website steenwijkvestingstad.nl

Alanya Market - (0521) 851 577 - alanya.market@hotmail.com

Bakker Bart - (0521) 522 504 - steenwijk.markt@bakkerbart.nl

Bakkerij Muis - (0521) 588 346 - steenwijk@bakkerijmuis.com

Beddenspecialist Huisman - (0521) 513 431 - huisman@beddenspecialist.nl

Bennen Modeschoenen - (0521) 513 382 - info@bennenmodeschoenen.nl

Be You Fashion & Living - (06) 290 99 808 - info@be-you-fashion.nl

Bertus Mode - (0521) 510 606 - steenwijk@bertustenhoor.nl

Bloemisterij Gaal - (0521) 524 503 - bloemisterijgaal@home.nl

De Heren van de Rechter - (0521) 521 680

De Smederij van Steenwijk (06) 117 55 532 - info@smederijvansteenwijk.nl

Electroworld Oosterhof - (0521) 512 285 - info@electroworldoosterhof.nl

Elja Mode - (0521) 512 947 of whatsapp (06) 242 49 613 - info@eljamode.nl

Expert Beute Steenwijk - (0521) 512 349 - steenwijk@expert.nl

Gezellig Bloemen & Lifestyle - (0521) 344 999 - info@gezelligsteenwijk.nl

Boekhandel Groenendijk - (0521) 517 411 of whatsapp (06) 409 41 904 - info@groenendijkboek.com

HDV Computers Steenwijk - (0521) 522 909 - info@hdvcomputers.com

HEMA Steenwijk - (0521) 514 159 - WK-147@hema.nl

Hobbygereedschap Pen - (0521) 523 771 - info@pensteenwijk.nl

Juwelier Maas - (0521) 516 858 of whatsapp (06) 456 05 151 - info@juweliermaas.nl

Hunkemöller Steenwijk - (0521) 510 204

Keurslagerij Harry Mulder - (0521) 512 361 - info@muldersteenwijk.keurslager.nl

Kousenboutique - (0521) 521 693 - info@nstudio.nl

Krush Bikes - (0521) 523 220 - info@krush-bikes.com

LeaseGemak - (0521) 523 225 - info@leasegemak.nl

Modehuis Ketel - (0521) 512 709 - admin@modehuisketel.com

Mulder Kaas - (0521) 523 862 - info@mulderkaas.nl

Nautic Blue - (0521) 521 737 of whatsapp (06) 125 72 583 - info@nauticblue.nl

N'Studio - (0521) 521 693 - info@nstudio.nl

Obbink handwerkwinkel - (0521) 516 526 - info@stomerijcleaninn.nl

Optie1 - (088) 008 900 7 of whatsapp (06) 131 41 886

Purple Sieraden en Accesoires - (06) 268 56 120 - dlap.davidson@gmail.com

Schoenmakerij Ossel- (06) 111 10 271 - schoenmakerijossel@gmail.com

Shoeby - (0521) 520 120 - v095@shoeby.nl

Select Computers - (0521) 857 222 - (06) 197 94 758 - info@selectcomputers.nl

Sisl Lingerie - (0521) 851 233 - winkel@sisl.shop

Sorelle Bloem en Kado - (0521) 851 777

STORE6 - (06) 232 00 160 - info@store6.nl

Reformhuis Steenwijk - (0521) 512 409 - info@reformhuissteenwijk.nl

Steenwijk's Boekhuys - (0521) 512 089 - info@boekwinkel.com

- Boekwinkel.com (voor boeken)

- Kantoorboekwinkel.nl (voor kantoorartikelen)

Stomerij & Kledingreparatie Clean Inn - (0521) 516 526 - info@stomerijcleaninn.nl

't Veerhuys - (06) 199 29 050

Visscher Sport - (0521) 512 780 - visschersport@hetnet.nl

Wendy's Kids Fashion - (06) 455 30 537

Willemijn Bonheur - (06) 205 88 562 - willemijn@willemijnbonheur.nl

Ziengs Steenwijk - (0521) 520 884 - steenwijkziengs@gmail.com

Zijlstra Schoenen - (0521) 512 918 of whatsapp (06) 513 45 468 - info@zijlstraschoenen.nl